Vetura godet një fëmijë në Prishtinë

Rreth orës 16:30,në rrugën “Bajram Kelmendi” ka ndodhur një aksident i komunikacionit rrugor në mes të një automjeti në lëvizje dhe një këmbësori.

Ekonomia Online mëson se këmbësori është një fëmijë i cili ka pësuar lëndime trupore.

Këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar këmbësori i cili eshte derguar per tretman mjekesor

Me rastin po merret njesiti i trafikut.