VIDEO: Zjarr i madh në Kroaci, digjet deponia e lëndëve djegëse të Zagrebpetrolit

Në rafinerinë  e naftës të Zagrebpetrol tek fusha e Grubishinit në Viroviticë, ka shëprthyer një zjarr i madhe sot pasdite në deponë e mbeturinave të lëngshme dhe djegëse.

Në vendngjarje ndodhet një numër i madh i zjarrfikësve, të cilët shumë shpejt e kanë vënë situatën nën kontroll.

Nga ky shpërthim i zjarrit, askush nuk ka pësuar lëndime, ka njoftuar , komandanti i Njësisë së Zjarrfikësve të Bashkësisë së Bjellovarit, Zheljko Mesec.