Xherdan Shaqiri merr vendim për të ardhmen e tij

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri thuhet se po i ofrohet çdoherë e më shumë derës së largimit nga klubi anglez, Liverpooli.

Sipas mediumit lokal Liverpool Echo, Shaqiri mund të jetë vendosur të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere, midis raporteve se ai nuk do të jetë kundër Evertonit këtë fundjavë.

Anësori sulmues ka luftuar me probleme të lëndimeve gjatë gjithë këtij sezoni, përfshirë çështjet e vazhdueshme të kyçit të këmbës.

Lajmet se ai është mënjanuar edhe një herë ka shërbyer vetëm për të forcuar thashethemet se 28-vjeçari nga Kosova mund të largohet në muajt e ardhshëm.

Kohët e fundit, agjenti i tij deklaroi se kishte një “interes konkret” për shërbimet e Shaqirit nga një numër klubesh, interes që ai ndjen se do të kthehet gjatë verës.

Ish-ylli i Bayern Munichut dhe Interit filloi së fundmi një lojë për Liverpoolin në Kupën e Botës për Klube në Dhjetor, dhe pritja e tij pritet të zgjatet edhe më shumë.

Shaqiri është lidhur me klubin e madh turk, Galatasarayn dhe atë spanjoll, Sevilla. /Telegrafi/