Zaev: Qytetarët e rajonit do lëvizin me kartë ID

Pas takimit të Samitit të Ohrit, që bëri bashkë kryeministrin Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, treshja në fjalë po zhvillon një konferencë për shtyp.

Gjatë fjalës së tij, pak minuta më parë, kryeministri maqedonas deklaroi:

“Të gjithë duhet te biem dakord se Ballkani po ndryshon. Plani parashikon lëvizjen e lirshëm, me kartë ID të qytetarëve të këtij rajoni”. /Top Channel/