Zbulohet arsyeja pse qytetari donte të hidhej nga ndërtesa e Komunës së Mitrovicës

Një qytetar ka hipur mbi objektin e Komunës së Mitrovicës dhe ka kërcënuar se do të hidhet nga ndërtesa.

Siç raportojnë mediat lokale, arsyeja pse qytetari kërcënonte se do të hidhej nga objekti ishte pse nuk i ishte ndërtuar shtëpia në Mitrovicë qe 20 vite.

I njejti është shoqëruar në Spital nën praninë e Policisë së Kosovës.

Në vendin e ngjarjes ishin edhe ekipet e zjarrëfikësit, emergjenca dhe Policia e Kosovës.

Tags: