Zeka: VV s’mund të jetojë pa inskenime të incidenteve, pa sharje e provokime

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, është përfshirë në debatin e krijuar rreth pretendimeve se mes deputetëve të Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes, pati përplasje fizike.

Zeka shprehet se Vetëvendosje ka inskenuar rastin meqë sipas tij s’munden të jetojnë pa provokime e sharje.

Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Zeka thotë se deputetja e VV’së, Fitore Pacolli është ‘’sedillë dhe kullosje e rrugaçërisë’’.

Shkrimi i plotë i Zekës në Facebook:

Rreth incidentit ne Parlamentin e Kosoves

Levizeja VV, nuk mundet me jetu pa incidente, pa provokime, pa sharje, pa fyerje, e sidomos, pa inskenime te incidenteve. Keta jetojne me komentete e rrugaçerise te mahallave primitive, qe neper komentete e tyre me thane: – A e pate qysh ja ftohen ministres?! A e pate more, edhe Kujtim Shales ja ftofen!

Fitore Pacolli eshte sedilla dhe kullojsa e rrugaçerise te sektit fetar, qe quhet VV. Ky djaloshi i ri, paska qene ne trajnime te ai koka e rrugaçeve, Fisnik Be Ismajli. Ky po pretendon qe Kujtim Shala e ka sulmuar fizikisht. Ma perpara e kish hanger ndonje flakaresh nga Time Kadrijaj, se sa nga profa i nderuar. Çka kane me ba keta te VV-se perpos me kriju skena te tilla, jo per diçka, po thjeshte me u lavdru qe “ja kane ftofe dikujte”!!!

 

Tags: ,