ZYRTARE: Albian Ajeti në West Ham

Siç raportojnë mediet në ishull, shqiptari Albian Ajeti, është transferuar nga Bazeli në skuadrën e Premier League, West Ham.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, sipas këtyre mediave dhe referuar faqes zyrtare të klubit londinez, thuhet se ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me “çekanët” në shumë 10 milionë euro.

Pic by Arfa West Ham United Unveil New Signing Albian Ajeti 07-08-2019 Copyright Griffiths Photographers NO FREE USE

Ndryshe, Albian Ajeti, është reprezentues i skuadrës së Zvicres. /lajme365