Zyrtare: Këta janë tre deputetë të LDK-së nuk marrin pjesë në votimin e Vjosa Osmanit për Presidente

Pas pak pritet të fillojë seanca e Kuvendit ku pritet të hidhet në votim zgjedhja e Vjosa Osmanit për Presidente.

Burime të KANAL10, bëjnë të ditur se tre deputetë të LDK-së, Agim Veliu, Avdullah Hoti dhe Driton Selmanaj kanë njoftuar zyrtarisht grupin paralamentar që nuk do të qëndojnë në sallë kur të hidhet në votim Vjosa Osmani pCr presidente.

Sipas këtyre burime deri më tani LVV-ja ka siguraur 79 deputetë që janë të gatëshëm të votojnë, ndërsa janë në pritje të sigurojnë edhe votën e 80-të, për të nisur seancën./lajme365.com