Zyrtare: Kombëtarja e njohur tërhiqet nga kualifikimet për Botërorin “Katar 2022”

Kombëtarja e Koresë së Veriut ka marrë vendim të tërhiqet nga kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katar 2022” dhe nga Kupa e Azisë që do mbahet në Kinë me 2023, përcjell Insporti.

Arsyeja është ende e paditur, por Konfederata Aziatike e Futbollit ka bërë të ditur që tani organet e FIFA-së e kanë në dorë rastin ku do të shpalosen më tej detaje të tjera.

https://www.the-afc.com/competitions/afc-asian-cup/news/latest-update-on-asian-qualifiers

Korea Veriore ishte në grup me Turkmenistanin, Libanin dhe Sri Lankë.