ZYRTARE: Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, arrin marrëveshje me skuadrën e rikthyer në Serie A

Futbollisiti kosovar, Amir Rrahmani, është transferuar nga Dinamoja e Zagrebit në Hellas Verona, ka njoftuar në  twitter , gazetari i Sky Sport, Gianluca Di Marzio. Ai bën të ditur se për shërbimet e kosovarit, kanë qenë të interesuara skuadrat me renome, Celtic nga Glasgow i Skocicë dhe Standard Liege nga Belgjika.

Sipas tij, qendërmbrojtësi kosovar, do të firmos një kontratë 4 vjeçare me veronezët.